Exile in Hollywood | met Sebastiaan Kemner

zaterdag 10 september 2022
16:00 - 17:00 uur
inclusief een drankje
Dit concert heeft geen pauze.
Lourdeskerk, Scheveningen
Berkenbosch Blokstraat 9, Den Haag, Nederland - bereikbaarheid
Programma
Met muziek uit de Kindertotenlieder van Gustav Mahler, de Hollywood Songbook van Hanns Eisler, en werken van Schönberg, Krenek, Korngold en Schulhoff.
Over het concert
Duitsland verloor veel van zijn grootste artiesten in de jaren ‘30 en ‘40 van de vorige eeuw. Het Naziregime schiep een steeds onvriendelijker klimaat voor progressieve artiesten en voor kunstenaars met een Joodse of communistische achtergrond, van wie het werk werd gelabeled als ‘Entartet’: ontaard, on-Duits. Velen van hen werden gedwongen het land te ontvluchten, maar niet allen konden op tijd wegkomen.
Een groot aantal Duitse ‘Entartete’ kunstenaars kwamen terecht in Los Angeles, waar ze een bloeiende nieuwe muziekscene opbouwden. Hier waren ze vrij om verder de voor de nazi’s onaanvaardbare atonaliteit te verkennen, maar ook om te mengen met de bestaande Amerikaanse cultuur en de klanken van jazz, en om samen te werken met de filmstudios in Hollywood.
Rondom dit gegeven stelden trombonist Sebastiaan Kemner, winnaar van de Nederlandse Muziekprijs in 2020, en pianist Andrea Vasi dit programma samen.
Spelers
Sebastiaan Kemner, trombone
Andrea Vasi, piano